Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 2020

1.      Trzecia niedziela wielkanocna. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wraz z księdzem Grzegorzem posługujemy w konfesjonale w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą, a w niedzielę w czasie Mszy Świętej. Już w piątek rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o 16.30, a w niedziele o 15.30. Będziemy prosić Maryję, by wyjednała dla nas i całego świata łaskę wolności od pandemii koronawirusa.

2.      W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 z racji święta Konstytucji 3 Maja Msza Święta w intencji Ojczyzny, ale również w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Działoszyce z okazji wspomnienia św. Floriana. Intencje zamówił Pan Burmistrz Stanisław Porada.

3.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci klas III w sprawie ustalenia nowego terminu Pierwszej Komunii Świętej.

4.      W każdą niedzielę (do odwołania) transmisja internetowa Mszy Świętej o godz. 10.00 na kanale „You Tube”.

5.      W niedziele wielkanocne nie można obchodzić żadnych uroczystości i świąt, dlatego Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Porządek Mszy Świętych: 8.00, 10.00 i 17.00.

6.      W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 1 maja, ale tylko tych, którzy sobie tego życzą. Prosimy, by zgłaszać takie osoby w zakrystii.

7.      Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Codziennie (oprócz niedziel i świąt) w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas.

8.      Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: anonimowo z Młodego Orła 200 zł, ze Słupowa 50 zł, Jazdowic 100 zł, z Dziekanowic 1000 zł, z ul. Moniuszki 150 zł, z ul. Kościuszki 100 zł, z Wymysłowa 50 zł, Państwo Czekalscy z Niewiatrowic 100 zł.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Ø  w środę 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy

Ø  w sobotę 2 maja uroczystość NMP Królowej Polski

10.  Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.