Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – Gaudete!

1.      Gaudete! Tak określana jest trzecia niedziela adwentu. Gaudete! Jest to okrzyk radości. Jest to wezwanie, do tego by się radować z rychłego przyjścia Pana. Dzień zbawienia staje się faktem dla każdego, kto uwierzy w Jezusa, kto przyjmie Jego zbawiającą miłość i powie z ufnością „Jezu ufam Tobie”.

2.      W poniedziałek 16 grudnia zostanie przywieziony ołtarz i obraz Matki Bożej Różańcowej. Natomiast w czwartek 19 grudnia o godz. 13.00 odbędzie się komisja konserwatorska w składzie: Wykonawca, Konserwator Wojewódzki, Przedstawiciel Kurii Diecezjalnej w Kielcach odpowiedzialny za zabytki, proboszcz parafii. Jeśli ktoś z Parafian chciałby przyjść, to gorąco zapraszam.

3.      Z całego serca dziękujemy za trud włożony w budowę szopki na zewnątrz kościoła Panom: Leszkowi Kwiatkowskiemu, Piotrowi Niedzielskiemu, Janowi Zachariaszowi, Januszowi Wójcikowi, Wiesławowi Grzyb. To był wielki wysiłek i mnóstwo czasu. Gdyby zebrał wszystkie godziny, to z pewnością byłoby to dłużej niż tydzień.

4.      W środę na godz. 9.00 zapraszam osoby chętne do oprawienia choinek w kościele, natomiast w czwartek na godz. 18.00 zapraszam chętnych do dekorowania choinek i kościoła na święta Bożego Narodzenia.

5.       W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. Minimalna cena 5 zł.

6.       W poniedziałek 16 grudnia od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych w następującej kolejności: ks. Grzegorz: Pierocice, Słupów, Jazdowice, Chmielów, Niewiatrowice, Dziekanowice; ks. Andrzej: Ksawerów, Jakubowice, Januszowice, Chałupki, Działoszyce. W ostatnich domach powinniśmy być ok godz. 11.00.

7.       W piątek 20 grudnia o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebani.

8.       W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Kamila Banasika – Duszpasterza Trzeźwości w naszej Diecezji oraz prefekta w WSD w Kielcach. Ks. Kamil udzieli nam wskazówek jak radzić sobie w sytuacjach, gdy sami nie kontrolujemy picia alkoholu, gdy nie radzimy sobie z tym problemem, jak się zachowywać, co robić, gdy obok nas jest osoba, która pije. Więcej informacji na ulotkach, które możemy zabrać wychodząc z kościoła. Również w niedzielę na godz. 15.30 zapraszam na inscenizację Bożonarodzeniową Chóru Wrzos.

9.       Gratulujemy naszym Ministrantom wygranego meczu z Ministrantami z Kidowa z imponującym wynikiem 14:6

10.   W ramach dekanatu jesienią przyszłego roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

11.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

12.   Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Jakubowic pod Łabędziem od Rodziny Kulów do Mikinów oraz za ofiarę na kościół 80 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Jakubowice – Chałupki.

14.    Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

 

·         Msza Święta Pogrzebowa Ś. P. Janiny Szeliga z Dziekanowic w środę 18 grudnia o godz. 14.00