Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu 2020 – Gaudete!

1.      Trzecia Niedziela Adwentu. Gaudete! Radujcie się, Pan jest blisko! Ta bliskość ma co najmniej dwa wymiary. Pierwszy dotyczy spotkania z Panem Jezusem w dniu naszej śmierci. Jeśli jesteśmy ludźmi wierzącymi, to powinniśmy z radością na to spotkanie oczekiwać. Drugi wymiar radości dotyczy bliskości świąt Bożego Narodzenia. Tu łatwiej nam o radość. Święta wywołują w nas pozytywne odczucia niezależnie od kondycji naszej duszy. Zawsze jest nadzieja, że stan naszej wiary się poprawi i powodów do radości będzie więcej i radość stanie się pełniejsza. 

2.      W sklepach naszego miasta Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozstawił kosze na żywność dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Zachęcamy do podzielenia się symboliczną kromką chleba.

3.      W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 na placu kościelnym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz Panem Burmistrzem organizuje spotkanie ze św. Mikołajem. Będą paczki dla dzieci oraz świąteczne paczki dla osób potrzebujących.

4.      W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne „Caritas”. Cena minimalna 5 zł.

5.      Przypominamy się o choinkach. Gdyby, ktoś zamierzał wycinać choinki z przydomowych ogródków, to je chętnie przyjmiemy do dekoracji naszego kościoła.

6.      Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji rozprowadzanych opłatków na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej. Dziękujemy Radnym Parafialnym, którzy podjęli się tego niełatwego trudu.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

8.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 37 do 55 oraz za ofiarę na kwiaty 200 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 56 do 76.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 14 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

10.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.