Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Zwykła 2022

1.      Rozpoczęliśmy okres zwykły. Ma się wrażenie, że zwykłość wskazuje na szarą codzienność. Tymczasem liturgia słowa, szczególnie Ewangelia opowiada o weselu w Kanie Galilejskiej. Nie jest to jednak zwykłe wesele, bo jest na nim Jezus i Jego Matka Maryja. Nasza zwyczajność może więc stać się wyjątkowa, jeśli zaprosimy do niej Jezusa i Maryję. Wówczas nawet sytuacje zakłopotania mogą przeobrazić się w lepszą przyszłość. Jak zwykle, to my dokonujemy wyboru: życie z Bogiem bądź bez Niego.

2.      We wtorek i środę od godz. 9:00 do 12:00 będziemy porządkować wschodnią skarpę przy murze kościelnym. Gdyby ktoś dysponował czasem i chciał pomóc, to bardzo gorąco o to prosimy. Bardzo dziękujemy Panom, którzy już dużo zrobili przy wycince drzew i krzaków: przede wszystkim Panu Stefanowi Socha, bo najwięcej czasu poświęcił, Janowi Zachariaszowi, Januszowi Wójcikowi i Piotrowi Niedzielskiemu.

3.      Ponawiamy ogłoszenie o wizycie duszpasterskie, tak by nikt do niczego nie czuł się przymuszony czy nawet zobowiązany. Idziemy do tych rodzin czy osób, które wyraźnie tego chcą i są wolne od obaw. Wszyscy Ci, którzy mają wątpliwości, boją się, są chorzy czy w kwarantannie bardzo proszę, by poinformowali sąsiada (można też zadzwonić na plebanię), by ich nie niepokoić wizytą. Bardzo proszę, by w tej materii zachować 100 procentową wolność. Uprzedzamy, że wizyta będzie krótka. Pomodlimy się wraz z Rodziną, chwilę porozmawiamy, zostawimy pamiątkę kolędową i idziemy dalej. Bardzo prosimy, by nie częstować nas herbatą czy posiłkiem. Chcemy w ten sposób zachować wszelkie środki ostrożności związane z przenoszeniem koronawirusa. Program wizyty:

ü  w poniedziałek 17 stycznia od godz. 13:30 ulice Krakowska i Ogrodowa: ks. Andrzej i ks. Damian

ü  we wtorek 18 stycznia od godz. 14:30 ul. Kościuszki: ks. Andrzej i ks. Damian;

ü  w środę 19 stycznia od godz. 14:30 ulice Garbarska, Skalbmierska i Głowackiego: ks. Andrzej; od godz. 14:30 ulice Stawisko, Pocztowa i Krasickiego: ks. Damian;

ü  w czwartek 20 stycznia od godz. 14:30 ulice Szkolna i Zakościelna: ks. Andrzej i ks. Damian;

ü  w piątek 21 stycznia od godz. 14:30 Młody Orzeł (oba bloki): ks. Andrzej i ks. Damian;

4.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: z Pierocic, z Dziekanowic, ze Słupowa, ze Szczotkowic, z ulic Pińczowskiej, z ul. Adrianowicza, z ulic Moniuszki, z ul. Piłsudskiego, z Placu Partyzantów; Dziękujemy również za ofiarę z Januszowic na wywóz odpadów z naszego cmentarza 360 zł. 

5.      W tym tygodniu w liturii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 17 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata

v  w środę 19 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

v  w piątek 21 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

6.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jazdowic oraz ofiarę na kwiaty 250 zł oraz z Januszowic 175 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Jastrzębnik i Wymysłowa.

7.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.