Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu 2022

1.      Druga niedziela wielkiego postu zaprasza nas na górę przemienienia. Bóg zapewnia nas, że ziemska rzeczywistość naznaczona cierpieniem zostanie przebóstwiona i przeobrażona w nową jakość. Mając świadomość niepewnego jutra warto dziś zainwestować w stan łaski uświęcającej oraz w przebaczającą miłość. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr hab. Tomasz Siemieniec. Szczegółowy program można zabrać wychodząc z kościoła.

2.      Pięknym wydarzeniem naszych rekolekcji będzie Dekanalna Droga Krzyżowa z Działoszyc do Stradowa (ok 13 kilometrów). Chcemy iść za Jezusem niosąc swoje krzyże. Modlitwa i ofiara z życia to najpiękniejsza i najcenniejsza rzecz, którą możemy dla siebie i innych uczynić.

3.      Dziękujemy za pierwsze dary składane dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

4.      Prawdopodobnie już w tym tygodniu znajdziemy się w sytuacji potrzeby przyjęcia pod swój dach Obywateli Ukrainy. Gdyby ktoś był jeszcze chętny przyjąć, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

5.      Cieszymy się obecnością w naszej wspólnocie przedstawicieli wolontariatu z Miechowskiego Hospicjum. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z naszej szkoły, która zaangażowała się w zbiórkę.

6.      Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie. Zapraszamy do naszej świątyni na różaniec o godz. 20.00. Modląc się i składając ofiarę możemy więcej zrobić niż oddział wojska. Wystarczy wiara jak ziarnko gorczycy.

7.      W tym tygodniu procesja różańcowa przez Chmielów. Rozpoczniemy przy Krzyżu od strony Niewiatrowic i pójdziemy główną ulicą Chmielowa do figury Matki Bożej przy posesji Państwa Gabrieli i Piotra Skórów. Zapraszamy mieszkańców Chmielowa oraz parafian, którzy przejęci są zbawieniem wszystkich bez wyjątku.

8.      W piątek 18 marca o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla młodzieży.

9.      Dziękujemy panom, którzy pomogli w porządkowaniu śmieci na cmentarzu. Gdyby nie wasze poświęcenie, to z pewnością nie byłoby nas stać na zapłacenie rachunku za wywóz odpadów. Z przykrością musimy stwierdzić, że niewiele się zmieniło w kwestii segregacji. Odnieśliśmy nawet wrażenie, że jest gorzej niż było. Można nawet powiedzieć, że co niektórzy działają wręcz złośliwie. Jeśli nic z tym nie zrobimy, będziemy musieli wszyscy za to drogo zapłacić. Dlatego apelujemy o logiczne i pełne miłości działanie.

10.  Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z ul. Krakowskiej 100 zł, z racji pogrzebu Janiny Stasik 200 zł.

11.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

Ø  w sobotę 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

12.  Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Słupowa oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Szczotkowic.

13.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.