Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu 2021

1.      Druga Niedziela Wielkiego Postu. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne i renowacje Misji Świętych. Spróbujmy tak zorganizować sobie życie, by wykorzystać najlepiej jak się da ofiarowany nam czas zbawienia. Przy wyjściu z kościoła można już zabrać zaproszenie z programem rekolekcji. Zwracamy się z ogromną prośbą, by Radni Parafialni zanieśli te zaproszenia, do osób, które z powodu pandemii nie odważyły się jeszcze wrócić do fizycznej obecności na Mszy Świętej w naszej świątyni. Dziękujemy Panu Pawłowi Kamińskiemu za graficzne przygotowanie folderu oraz za wszelką życzliwość i konkretną pomoc.

2.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Stasze z posługą sakramentalną odwiedzimy 15 marca w czasie renowacji Misji Świętych.

3.      Dziękujemy z całego serca za ofiary złożone na renowację ołtarza Matki Bożej Działoszyckiej i inne prace w naszej parafii: anonimowo z ul. Pińczowskiej 1000 zł, Pani Danuta Feledyk z pl. Partyzantów 200 zł, Państwo Ragan z Jazdowic 100 zł. Mamy bardzo dobrą informację. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało nam połowę wnioskowanej dotacji, a więc 38 tys. zł. Stało się to za sprawą Pana Burmistrza Stanisława Porady poprzez interwencję u Pana Ministra Piotra Wawrzyka i Pani Minister Anny Krupka. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

4.      Dziękujemy za pomoc przy pielęgnacji drzew przy kościele Panom: Andrzejowi Kołpakowi, Piotrowi Niedzielskiemu, Marcinowi Rusnakowi, Ryszardowi Skóra, Janowi Zachariaszowi, Stanisławowi Zmarlakowi. Na ten rok plan wykonany.

5.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

6.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w czwartek 4 marca święto św. Kazimierza, Królewicza

7.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Krakowskiej i Krasickiego oraz ofiarę na kwiaty 370 zł. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców ulic Skalbmierskiej i Głowackiego.

8.      Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.