Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2022

1.      Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale mamy nadzieję, że na długo pozostaną w nas. Niech Jezus swoją obecnością w naszych sercach rozpromienia miłością szarą codzienność i stwarza Królestwo Niebieskie pośród nas.

2.      W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Chcemy z Trzema Królami pokłonić się Jezusowi i wraz z nimi zanieść światu Dobrą Nowinę o darze zbawienia, który został nam dany za darmo. Msze Święte o 8:00. 10:00. 11:30 i 16:00. Zapraszamy w tę cudowną uroczystość na „Orszak Trzech Króli”. Orszak wyruszy sprzed Synagogi o godz. 18:00 i przejdzie przez centrum miasta do naszego Kościoła. W świątyni pokolędujemy wraz z Trzema Królami, by zakończyć nasze świętowanie przy żywej szopce. Niech radość z Objawienia Pańskiego stanie się udziałem wszystkich Parafian i Gości.

3.      W przyszłą niedzielę 9 stycznia – Niedzielę Chrztu Pańskiego – zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 10:00. Odnowimy w tym dniu przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy, by dzieci przyniosły świece od Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej spotkanie z Rodzicami.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godz. przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

5.      Po wielu dyskusjach i przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw zdecydowaliśmy pójść z Wizytą Duszpasterską do Waszych domów. Pójdziemy do wszystkich, którzy wyraźnie tego chcą i są wolni od obaw. Wszyscy Ci, którzy mają wątpliwości, boją się, są chorzy czy w kwarantannie bardzo proszę, by poinformowali sąsiada, by ich nie niepokoić wizytą. Bardzo proszę, by w tej materii zachować 100 procentową wolność. Uprzedzamy, że wizyta będzie krótka. Pomodlimy się wraz z Rodziną, chwilę porozmawiamy, zostawimy pamiątkę kolędową i idziemy dalej. Bardzo prosimy, by nie częstować nas herbatą czy posiłkiem. Chcemy w ten sposób zachować wszelkie środki ostrożności związane z przenoszeniem koronawirusa. Program wizyty:

ü  w poniedziałek 3 stycznia od godz. 9:00 Jakubowice: ks. Damian od Państwa Sobotów, ks. Andrzej od Państwa Szafrańskich;

ü  we wtorek 4 stycznia od godz. 9:00 Januszowice: ks. Andrzej i ks. Damian; od godz. 14:30 Jastrzębniki: ks. Damian, Wymysłów: ks. Andrzej;

ü  w środę 5 stycznia od godz. 9:00 Ksawerów i Jakubowice pod Ksawerowem: ks. Andrzej; od godz. 14:30 Chałupki: ks. Damian i ks. Andrzej;

ü  w piątek 7 stycznia od godz. 9:00 Jazdowice: ks. Andrzej; od godz. 14:00 Niewiatrowice: ks. Andrzej i ks. Damian;

ü  w sobotę 8 stycznia od godz. 9:00 Chmielów: ks. Andrzej i ks. Damian.

*Przyjeżdżamy własnymi samochodami

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła.  

7.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jakubowic pod Ksawerowem i Ksawerowa oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. W środę na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Chałupek. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Januszowic.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

ü  w czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego

9.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.