Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela po Narodzeniu Pańskim 2020

1.      Przeżywamy cudowny czas świąt Bożego Narodzenia. Już jutro uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w tradycji Kościoła świętem Trzech Króli. Ta tajemnica przypomina nam, że Boże Objawienie skierowane jest do wszystkich ludów i narodów bez wyjątku. Wystarczy tylko chcieć przyjąć Dobrą Nowinę o zbawieniu. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wesprzemy Dzieło Misyjne Kościoła. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę (8.00, 10.00, 11.30, 16.00). Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w orszaku Trzech Króli. Rozpoczniemy śpiewem kolęd przed synagogą. Następnie w uroczystej procesji przejdziemy do naszej świątyni, by wziąć udział w bożonarodzeniowej inscenizacji.

2.      Porządek wizyty duszpasterskiej na ten tydzień: we wtorek od godz. 9.00 Jazdowice – ks. Grzegorz, prosimy o transport, od godz. 14.00 Jastrzębniki i Jakubowice od strony Jastrzębnik – ks. Andrzej, przyjadę swoim samochodem; w środę od godz. 9.00 Słupów – ks. Andrzej, przyjadę własnym samochodem i od godz. 14. 30 Szczotkowice ks. Grzegorz i ks. Andrzej, prosimy o transport; w czwartek od godz. 9.00 Januszowice – ks. Andrzej, prosimy o transport i od godz. 14.30 Ksawerów, Jakubowice pod Łabędziem i ul. Adrianowicza – ks. Grzegorz i ks. Andrzej, prosimy o transport; Piątek od godz. 9.00 Wymysłów – ks. Andrzej, przyjadę własnym samochodem i od godz. 14.15 Niewiatrowice – ks. Grzegorz i ks. Andrzej, prosimy o transport; w sobotę od godz. 9.00 Chmielów – ks. Grzegorz i ks. Andrzej, prosimy o transport.

3.      Przez cały styczeń kancelaria czynna tylko rano. Nabożeństwa związane z Mszą Świętą wieczorną będę odprawiane rano. Wyjątkiem jest Nabożeństwo Różańcowe, które będzie w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

4.      W piątek 10 stycznia o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebani.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej.

6.       W ramach dekanatu jesienią przyszłego roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

7.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

8.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu mieszkańcom Jazdowic i Niewiatrowic od Pani Leszczyńskiej do Pani Sarackiej oraz za ofiarę na kościół z Jazdowic 205 zł, z Niewiatrowic 130 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Niewiatrowic od Pana Mirosława Sarackiego do Pana Władysława Podsiadłego.

9.       Jubilatom, przybyłym na święta Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.