Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela adwentu 2023

 

1.     Zapraszamy wszystkich na Msze Święte roratnie – codziennie o godz. 6.30; 6.10 godzinki
o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

2.     W zakrystii do nabycia Świece „Caritas”  – wigilijne dzieło pomocy dzieciom
i kalendarze z zabytkami diecezji kieleckiej, w których znajdziemy wizerunek naszej Pani Działoszyckiej.

3.     W najbliższy piątek 15 grudnia – dniem spowiedzi rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Piotr Wiśniowski, pijar. Jego konferencje możemy znaleźć na popularnej stronie w Internecie. Szczegółowy plan rekolekcji do zabrania na osobnej kartce. Prosimy o zabranie i przekazanie tej karki również z różnych przyczyn nieobecnym na dzisiejszej Mszy Świętej.

4.     W przyszłą niedzielę włączymy się w akcję charytatywną na rzecz hospicjum w Busku- Zdroju, zorganizowaną przez nasz Samorząd Szkolny i harcerzy. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek.

5.     Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych, dotychczas nieobjętych naszą sakramentalną troską, których nawiedzimy przed świętami 18 grudnia od godz. 8.00.
Prosimy o przygotowanie do spowiedzi i sakramentu namaszczenia chorych.

6.     Czy ktoś może ofiarować choinki do naszego kościoła? Prosimy o informację do przyszłej niedzieli, abyśmy wiedzieli, ile choinek musimy kupić.

7.     Dziś XXIV dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie  – ofiary do puszek po Mszach Świętych, na wsparcie tego dzieła.

8.     W najbliższych dniach radni parafialni przejdą po naszych domach z opłatkami. Ofiary, jak w roku ubiegłym, na położenie kostki na  cmentarzu.

9.     Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza. Z Jakubowic 100 zł.

10.  Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jazdowic.
W najbliższy piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Jastrzębnik
i Wymysłowa.

11.  Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy o zamykanie drzwi.

12.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa i zdrowia.