Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu 2022

1.     Tak, jak umiemy, z serca dziękujemy za czas świętych rekolekcji adwentowych: Panu Bogu – bo to przede wszystkim Jego dzieło. Ojcu Rafałowi, że przez jego osobę i słowo Pan Bóg mógł działać. Wszystkim parafianom, którzy skorzystali z czasu rekolekcji, aby kolejny raz Zbawiciel mógł się rodzić w naszym życiu.

2.     W obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem:  „Posłani w pokoju Chrystusa”. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone zostaną na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

3.     W najbliższych dniach radni parafialni przejdą po naszych domach z opłatkami. Ofiary zbieramy na położenie kostki na cmentarzu. Niech ten cel właściwie nas usposobi – przecież wszyscy mamy tam bliskich.

4.     W najbliższy czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej popołudniowej uroczyste przyjęcie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza 4 kandydatów. Otoczmy tych chłopców modlitwą i życzliwością. Podczas tej Mszy również błogosławieństwo medalików dla dzieci Przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5.     W zakrystii są do nabycia świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – może twoja ofiara sprawi, że któreś dziecko nie będzie w te święta głodne.

6.     Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych i starszych, których nawiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w środę 21 grudnia od godz. 8.30.

7.     Zapraszamy wszystkich na roraty: 6.10 – godzinki, 6.30 Msza Święta.

8.     Serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty 210 zł.  Mieszkańcom Działoszyc z ulic: Szkolnej i Zakościelnej. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Działoszyc z ulicy Piłsudzkiego.

9.     Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.