Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu 2021

1.      Druga niedziela adwentu rozpoczyna nasze rekolekcje. Rekolekcje są dla nas wielką szansą na poprawę jakości życia. W tej chwili wszystko zależy od nas. Czy zechcemy przyjąć ofiarowany nam dar zbawienia? Czasem odnosimy takie wrażenie, że rekolekcje stały się „dobrem luksusowym”, na które nie wszystkich stać. Stają się więc dostępne tylko dla Elit. Mam nadzieję, że wszyscy zechcą do tej elity dołączyć. Gorąca prośba, byśmy stali się Apostołami wobec tych, którym trudno znaleźć czas, bądź mają jeszcze jakieś inne argumenty, by nie przyjść do kościoła. Spróbujmy ich zachęcić, by pokonali wszelkie przeszkody i otwarli swoje serca na Bożą miłość. Im więcej Panu Bogu damy, tym więcej otrzymamy. Naprawdę warto. Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Łukaszowi za podjęcie trudu głoszenia Słowa Bożego. Otoczmy ks. Łukasza serdeczną modlitwą, by nauki, które głosi wydały błogosławione owoce.

2.      Naszą modlitwą i ofiarą do puszek przy naszej świątyni wesprzemy Dzieło Misyjne Kościoła.

3.      W środę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na zakończenie naszych adwentowych rekolekcji do grona ministrantów włączymy 4 kandydatów. Zapraszam na tę uroczystość Rodziców, Dziadków i Krewnych.

4.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 poświęcimy medaliki i łańcuszki dla Dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

5.      W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich. Cena świecy w tym roku wynosi 7 zł.

6.      W piątek 10 grudnia o godz. 18.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak również nowe osoby. Wiek nie ma znaczenia.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z ul. Pińczowskiej 100 zł, z ul. Piłsudskiego 100 zł, z ul. Ogrodowej 200 zł, z ul. Pińczowskiej 500 zł, z Chmielowa 400 zł, z Jazdowic 100 zł, z Wymysłowa 200 zł, z Kazimierzy Wielkiej 100 zł, z Dziekanowic 600 zł, Państwo Kołaczowie z ul. Krakowskiej 200 zł.

9.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 60 do 85 oraz za ofiarę na kwiaty 310 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Jakubowic z domów od nr 1 do 21.

10.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 7 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

v  w środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

11.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.