Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu 2020

1.      Druga Niedziela Adwentu. Zakończyliśmy nasze adwentowe przygotowanie. Dziękujemy o. Zygmuntowi za bardzo dynamiczne, pełne treści i przede wszystkim wiary Słowo. Mamy nadzieję, że głoszone Boże Słowo przyniosło i z pewnością jeszcze przyniesie błogosławione owoce nawrócenia i wiary. Zapraszamy Ojca na rekolekcje wielkopostne, które będą jednocześnie odnowieniem Misji Świętych. Życzymy Ojcu światła Ducha Świętego. Życzymy tej wielkiej bliskości z Matką Bożą Saletyńską, by nikt między Wami nie mógł się przecisnąć, o czym mówiłeś w pierwszym dniu rekolekcji. Życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

2.      We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy Świętych o 6.30, 10.00 i 17.00. W czasie Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dla Dzieci klas III. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców.

3.      W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 włączymy uroczyście do grona Ministrantów 5 kandydatów.

4.      Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Radą Parafialną.

5.      W zakrystii można nabyć świece wigilijne „Caritas”. Cena minimalna 5 zł.

6.      Święta przybliżają się do nas w szybkim tempie. Jak co roku zwracamy się z prośbą o choinki. Gdyby, ktoś zamierzał wycinać choinki z przydomowych ogródków, to je chętnie przyjmiemy do dekoracji naszego kościoła.

7.      Zostaliśmy zobligowani do przeniesienia szopki poza mury kościelne. Dziękujemy z całego serca Panom, którzy dokonali tego przedsięwzięcia. Byli to Panowie: Andrzej Kołpak, Piotr Niedzielski, Jan Zachariasz, Leszek Kwiatkowski, Stanisław Zmarlak, Tomasz Kręcik, Janusz Kołton.

8.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła i utwardzenie alei na naszym cmentarzu. Dziękujemy za składkę złożoną przy okazji rozprowadzanych opłatków na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej z Pierocic w kwocie 4030 zł. Dziękujemy również za brak uszczypliwych komentarzy. Dziękujemy Paniom, które podjęły się tego niełatwego trudu.

9.      Dziękujemy za składkę z Wymysłowa na wywóz śmieci z naszego cmentarza 170 zł

10.  W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

11.  Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 20 do 36 oraz za ofiarę na kwiaty 220 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 37 do 55.

12.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 7 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

v  we wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

13.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.