Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu 2019

1.  Przeżywamy drugą niedzielę adwentu. Dzisiaj kończymy adwentowe rekolekcje. Dziękujemy ks. Prałatowi Franciszkowi Berakowi za bogactwo treści, które z głębi kapłańskiego serca pełnego wiary i miłości nam przekazał. Życzymy ks. Prałatowi pięknych świąt Bożego Narodzenia. Niech Bóg, który przychodzi do nas nieustannie w Tajemnicy Eucharystii napełnia kapłańskie serce miłością i pokojem.

2.      Jutro 9 grudnia przypada 2 r. śmierci ks. Stefana Świderskiego naszego Proboszcza. Jesteśmy mu winni wdzięczną pamięć i modlitwę za Jego pełną miłości posługę wśród nas. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na modlitwę Różańcową przy Jego grobie.

3.     Zachęcamy do udziału w Mszach Roratnich o godz. 6.30, które będzie poprzedzał śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.10.

4.       W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. Minimalna cena 5 zł.

5.   Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont ołtarza Matki Bożej Różańcowej. Ze względu na rekolekcje nie zdołałem policzyć składanych ofiar ani przygotować listy ofiarodawców. Zrobię to w przyszłą niedzielę.

6.    Gratulujemy naszym Ministrantom wygranego meczu z Ministrantami ze Słomnik z imponującym wynikiem 8:2. Kolejny mecz z ministrantami z Kidowa w Kidowie 13 grudnia w piątek. Dziękujemy również Kibicom za pozytywny i skuteczny doping.

7.     W ramach dekanatu jesienią przyszłego roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Jakubowic od Rodziny Rusnaków do Rodziny Przęzaków oraz za ofiarę na kościół 220 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Jakubowic pod Łabędziem od Rodziny Kulów do Mikinów.

10.   W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w piątek 13 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Ø  w sobotę 14 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

11.   Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.