Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu 2023

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu 2023

1.    Odpowiadając na apel „Caritas Polska” dziś po Mszach świętych zbiórki do puszek na Ukrainę.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

– w piątek o godz. 15.30 droga krzyżowa dla dzieci, a o 16.30 dla młodzieży 
i dorosłych.

– w niedzielę o 15.30 gorzkie żale.

3.    Wracamy do pokutnych procesji różańcowych z modlitwą o nawrócenie. W najbliższą środę o godz. 17.30 po Mszy Świętej wyruszymy ulicami: Zakościelną, Piłsudzkiego, Stawisko, Pocztową, Krakowską, Kościuszki, Skalbmierską, Pl. Partyzantów, Pińczowską, Szkolną. Zakończymy Apelem Jasnogórskim w kościele. Panie z Róż Różańcowych prosimy o niesienie figury Matki Bożej. Czujcie się zaproszeni wszyscy, którym drogie są zbawienie i pokój na świecie.

4.    Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w terminie: 10-12 marca. 
11 marca – sobota – spowiedź. Poprowadzi je ks. Michał Olejarczyk, wykładowca muzyki kościelnej w kieleckim Seminarium Duchownym.

5.    W najbliższym tygodniu pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek od godz. 16.00 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z Apostolatem Margaretka. Spowiedź I piątkowa – pół godz. Przed Mszami. Odwiedziny chorych i starszych 
z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00.

6.    W niedzielę 19 marca o godz. 18.00 wyruszy droga krzyżowa z Działoszyc do Skalbmierza. Szczegóły wkrótce

7.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarę na kwiaty 
i środki czystości 80 zł. mieszkańcom Dziekanowic od nr 21-53. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Dziekanowic z domów od nr. 60 do 85.

8.    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.