Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu 2022

O

1.      Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wymownym znakiem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy czas nawrócenia i pokuty. Mają nam w tym dopomóc nabożeństwa pasyjne. Dlatego zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, Rekolekcjach Wielkopostnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy piątek o godz. 15:30, z udziałem dorosłych i młodzieży w każdy piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15:15.

2.      W naszej parafii mamy zwyczaj wspierania tych, którzy z różnych powodów ciepią niedostatek. Dużo w ostatnim czasie w tym względzie zrobiliśmy. Do puszek w poprzednią niedzielę i środę popielcową na pomoc naszym Braciom i siostrom z Ukrainy zebraliśmy ponad 5000 zł. Ciągle trwają zbiórki w szkołach, świetlicach i innych miejscach, by wesprzeć ludzi dotkniętych wojną. Nie możemy też zapomnieć o mieszkańcach naszej parafii. Dlatego jeśli ktoś może i chce coś ofiarować (produkty spożywcze, chemię i inne) można to zostawiać w kaplicy św. Anny.

3.      Piękną tradycją na początku Wielkiego Postu stało się wspieranie Miechowskiego Hospicjum. W przyszłą niedzielę 13 marca po każdej Mszy Świętej ofiarami do puszek będziemy mieli okazję w tym dziele miłosierdzia uczestniczyć.

4.      Bardzo przejęci jesteśmy sytuacją na Ukrainie. Nie chcemy i nie możemy czekać z założonymi rękami i mówić nic się nie da zrobić. Naszą troskę o pokój chcemy przeobrazić w konkretne działanie. Zapraszamy na Różaniec do naszego kościoła od poniedziałku do soboty o godz. 20:00 (oprócz środy). Niektórzy pewnie mówią i myślą pomodlę się w domu. To też bardzo dużo. Do modlitwy warto dołączyć ofiarę. Dlatego trzeba pokonać wszelkie ograniczenia i przyjść do świątyni, by być w ten sposób razem.

5.      Kontynuujemy procesje z modlitwą różańcową ulicami naszego miasta. Chcemy pokutować i modlić się za siebie nawzajem. Szczególną intencją jest prośba o pokój na Ukrainie i na świecie. W środę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.30 pójdziemy do Chałupek. Trasa: Zakościelna, Moniuszki, Plac Partyzantów, Chałupki do Państwa Spyrków i powrót do kościoła ul. Pińczowską. Zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich, dla których ważne jest zbawienie wszystkich parafian.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Dziekanowic 100 zł, z Pierocic 200 zł.

7.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 56 do 76 oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Słupowa.

8.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.