Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu 2021

1.      Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. W środę popielcową po raz kolejny w naszym życiu wybrzmiało wezwanie: nawracajcie i wierzcie w Ewangelię. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. Nikt nie może powiedzieć o sobie, że jest doskonały. Jest w nas dużo wad. Choćby nienawiść, która rozbija od wewnątrz. Pycha, która nie pozwala nam stanąć w prawdzie. Wielki Post jest ogromną szansą, by nad sobą pracować, ale nie samemu. Zawsze z Bożą pomocą. Dlatego zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach jak Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Zachęcamy do konkretnych postanowień. Takich, które rzeczywiście nas kosztują i wniosą w nasze życie i życie innych świeżość Ewangelii Chrystusowej. W IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje, które będą jednocześnie odnowieniem Misji Świętych. Nie straćmy czasu Łaski, który jest nam dany tu i teraz. 

2.      Cieszymy się obecnością w naszej parafii Księdza Diakona Mateusza Magiery. Życzymy mu, by praktyka duszpasterska pośród nas przyniosła błogosławione owoce, które umocnią powołanie i wiarę.

3.      Dziękujemy z całego serca za ofiary złożone na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej i inne prace w naszej parafii: anonimowo z Chmielowa 300 zł, z Pierocic 200 zł, z ul. Piłsudskiego 200 zł, z ul. Pińczowskiej 200 zł.

4.      Taca gospodarcza ostatniej niedzieli wyniosła 1867 zł 62 gr. Bardzo dziękujemy za ofiarność i dobre serca.

5.      Dziękujemy za pomoc przy pielęgnacji drzew przy kościele.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 22 lutego święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

8.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Ogrodowej oraz ofiarę na kwiaty 330 zł. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców ulic Krakowskiej i Krasickiego. 

9.      Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.