Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu 2020

1.      Od posypania głów popiołem w Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Ufamy, że będzie to czas budzenia i przybliżenia się do Boga. Zachęcamy do podjęcia postanowień i wyrzeczeń, ale oczywiście takich, które wniosą coś dobrego w nasze życie czy życie bliskich. Cieszymy się obecnością Miechowskiego Hospicjum. Ofiary, które złożymy dzisiaj do puszek niech się staną wielkopostnymi darami serca.

2.      Z wdzięcznym sercem witamy w naszej wspólnocie Diakona Michała Bierońskiego i życzymy, by przebywanie w naszej wspólnocie parafialnej go ubogaciło i wzmocniło duchowo jego powołanie.

3.      Ponawiamy zaproszenie do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa dla Dzieci w każdy piątek o godz. 15.30, z udziałem Dorosłych w każdy piątek o godz. 16.30, z udziałem Młodzieży również w każdy piątek o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15. Warto pomyśleć o postanowieniach, które umożliwią nam przemianę życia, które wniosą coś dobrego w nasze życie osobiste, zwłaszcza innych osób.

4.      Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebani kolejne spotkanie AA. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nie pić alkoholu, którzy pragną trzeźwości, bo to jedyny warunek przynależności do tej grupy.

5.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w czasie Misji Świętych 24 marca od godz. 10.30.

6.      Większość z nas zapewne słyszała o pożarze w Iżykowicach. Jako wspólnota ludzi wierzących chcemy wyjść naprzeciw trudnej sytuacji, której znalazła się rodzina. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli udzielić pomocy na miarę naszych możliwości. W związku z tym tacę gospodarczą przesuniemy na kolejną niedzielę.

7.      Organizujemy wyjazd na czuwanie nocne Rolników Diecezji Kieleckiej przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie z 4 na 5 marca. Wyjazd 4 marca (środa) o godz. 18.00  z przed studni. Powrót 5 marca (czwartek) ok 5.00 rano. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

8.       Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej, organy oraz zegar. Anonimowo z ul. Piłsudskiego 100 zł, z ul. Piłsudskiego 200 zł.

9.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

10.   Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wymysłowa oraz za ofiarę na kościół 100 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Młodego Orła z bloku nr 1.

11.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy

ü  w środę 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza

12.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać folder z programem Misji Świętych w naszej parafii.