Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 2021

1.      Pierwsza niedziela adwentu zaprasza nas na drogę nadziei. Nadziei na bardziej chrześcijańskie życie. „Jeśli ja byłbym prawdziwym chrześcijaninem, któż nie zechciałby być moim bratem?” – napisał Yves Congar francuski teolog. W drodze doskonalenia w wierze mają nam pomóc Roraty, na które serdecznie zapraszamy. Chcąc żyć tradycją naszych Ojców powracamy do Mszy Świętej Roratniej o godz. 6.00. Eucharystię poprzedzą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 5.40. Im większa ofiara, tym większa zasługa i obfitość łaski Bożej. Przed nami również adwentowe rekolekcje, które rozpoczną się w niedzielę 5 grudnia a zakończą w środę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Zygmunt Dyrektor Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Szczegółowy program prosimy zabrać wychodząc z kościoła.

2.      Spotyka nas wielka radość. Powrócił ołtarz Pani Działoszyckiej wraz z cudownym Jej wizerunkiem. W Jej obecności możemy się czuć bezpieczni. Dziękujemy z całego serca tym wszystkim, którzy nie szczędzili serca i ofiary. W zeszłym roku pierwszy etap prac kosztował ponad 80 tys. zł. W tym roku zapłaciliśmy już 77 tys. zł. Pozostał ostatni etap rozliczeń. Brakuje nam ok 60 tys. zł. Ufamy, że nie zabraknie ofiarnego serca, by doprowadzić to dzieło do szczęśliwego finału.

3.      Na porannej Mszy Świętej poświeciliśmy opłatki na stół wigilijny, które Radni Parafialni zaniosą do naszych domów. Przy tej okazji będziemy mieli możliwość złożyć dobrowolną ofiarę, by spłacić ostatni etap prac przy ołtarzu Matki Bożej Działoszyckiej. Bardzo prosimy, by był to dar wolny od przykrych komentarzy. Jestem przekonany, że Pani Działoszycka wynagrodzi Waszą hojność.

4.      W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich. Cena świecy w tym roku wynosi 7 zł.

5.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na godz. 16.00 do naszego kościoła zapraszamy Apostolat Margaretek na Godzinę Świętą. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą Świętą poranną i wieczorną. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek 21 grudnia.

6.      W piątek 3 grudnia o godz. 18.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak również nowe osoby. Wiek nie ma znaczenia. Spotkania prowadzi ks. Damian.

7.      II niedziela adwentu, a więc przyszła niedziela jest niedzielą „Ad Gentes”. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek przy naszej świątyni wesprzemy Dzieło Misyjne Kościoła.

8.      W niedzielę 5 grudnia na godz. 10.00 zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców na spotkanie organizacyjne w związku z wyjazdem na rekolekcje do Skorzeszyc.

9.      Na naszym cmentarzu zostały zamontowane kamery z zasilaniem solarnym. Obraz jest nagrywany całą dobę z możliwością odtwarzania nawet do miesiąca wstecz. Mam nadzieję, że odstraszą te kamery bezdusznych podpalaczy. Zostanie również zamontowana lampa solarna oświetlająca teren przy kontenerach na odpady. Dziękujemy z całego serca sponsorowi kamer.  

10.  W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

11.  Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Dziekanowic 400 zł, ze Szczotkowic 100 zł, z Bronocic 100 zł, ze Szczotkowic 200 zł, z Chmielowa 200 zł. Dziękujemy Mieszkańcom Wymysłowa za ofiarę 160 zł na wywóz odpadów z naszego cmentarza.

12.  Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 21 do 53 oraz za ofiarę na kwiaty 220 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 60 do 85.

13.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła

v  w piątek 3 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

14.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.