Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 2020

1.      Pierwsza Niedziela Adwentu. Weszliśmy w czas przygotowania na przybycie Zbawiciela, Który dokona sądu na tym światem, ale również w czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Dopomogą nam w tym rekolekcje adwentowe, które poprowadzi w tym roku o. Zygmunt Tokarz – Saletyn. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 4 grudnia i zakończą w niedzielę 6 grudnia. Szczegółowy program można zabrać przy wyjściu z kościoła. Od jutra rozpoczniemy Msze Święte Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (wyjątkiem są rekolekcje). Roraty poprzedzi śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.10. Zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci do pięknego adwentowego oczekiwania. Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami.

2.      Poświęciliśmy dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy Radnych naszej parafii o ich rozprowadzenie. Czas jest niełatwy, dlatego zachowajmy wszelkie możliwe środki ostrożności. Cel jest zacny – na chwałę Pani Działoszyckiej, której obraz został w tym roku odnowiony. Obraz cudami i łaskami słynący. Jeśli ktokolwiek miałby udzielać uszczypliwych komentarzy, to niech się powstrzyma od składania ofiar. „Przymuszony Pacierz Panu Bogu nie jest miły”.

3.      W zakrystii można już nabyć świece wigilijne „Caritas”. Cena minimalna 5 zł.

4.      W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy 21 grudnia w poniedziałek

5.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła i utwardzenie alei na naszym cmentarzu;

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

8.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 1 do 19 oraz za ofiarę na kwiaty 230 zł. W przyszłą sobotę na godz. 17.30 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 20 do 36.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 30 listopada święto św. Andrzeja, Apostoła

v  w czwartek 3 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

10.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

 

ü  W środę o godz. 11.30 Msza Święta Pogrzebowa Ś.P. Rozalia Mazanka