Ogłoszenia Duszpasterskie – I niedziela adwentu 2019

1.      Rozpoczynamy Adwent. Nie wiemy co Boża Opatrzność dla nas przygotowała, ale wiemy na pewno, że Bóg chce dla nas dobra, chce naszego zbawienia, chce dla nas szczęścia. Nasze serca niech będą otwarte na Boże działanie, na przyjęcie woli Bożej. Zachęcamy do udziału w Mszach Roratnich o godz. 6.30, które będzie poprzedzał śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.10.

2.      W piątek 6 grudnia rozpoczniemy adwentowe rekolekcje, które w tym roku poprowadzi ks. Prałat Franciszek Berak. Rekolekcje to czas łaski, czas budzenia nas z letargu niewrażliwości, a nade wszystko grzechu. Porządek Mszy Świętych każdego dnia rekolekcji jak w niedzielę. Chcemy być szczęśliwsi? To dajmy sobie szansę biorąc udział w rekolekcjach. W sobotę 7 grudnia adwentowa spowiedź. Szczegółowy plan rekolekcji możemy zabrać wychodząc z kościoła. Chorych i osoby starsze odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek 16 grudnia od godz. 8.30.

3.      W piątek 6 grudnia o godz. 19.00 w hali sportowej SP nasi Ministranci rozegrają mecz z Ministrantami ze Słomnik. Zapraszamy do kibicowania.

4.      W niedzielę 8 grudnia na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy łańcuszki i medaliki dla Dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 jeden z Kandydatów przyjmie stój Ministranta.

5.       Dzięki kilkunastoosobowej grupie udało się posprzątać cmentarz. Dziękujemy z całego serca za ofiarność i poświęcenie. Trzeba było się ubabrać w śmieciach od stóp po czubek głowy oddzielając śmieci kompostujące się od szkła i plastiku. Każdy indywidualnie musi zrobić rachunek sumienia czy trzeba aż tyle, by ozdobić groby naszych bliskich, czy w ten sposób naprawdę im pomagamy, a może jest odwrotnie, szkodzimy.

6.       Dzięki życzliwości wielu osób powstaje szopka na zewnątrz kościoła od strony miasta. Dziękuję za już, ale jeszcze musimy włożyć trochę pracy, by dopracować szczegóły.

7.       Dzisiaj poświeciliśmy opłatki na stół wigilijny, które Radni rozniosą do naszych domów. Mając nóż na gardle, bo 15 grudnia kończy się termin drugiego rozliczenia za ołtarz Matki Bożej, jestem zmuszony prosić o pieniądze. Z naszej strony mamy zapłacić 73 000 zł. Z prostego rachunku wychodzi, że gdyby każda rodzina dała 100 zł, to taką sumę udałoby się zebrać. Wiem, że nie wszystkich stać, dlatego kto może dać więcej to bardzo o to proszę. Kogo nie stać, to niech da tyle na ile go stać. Kto ma dać i komentować, to bardzo proszę niech nic nie daje. W ostatnich dwóch miesiącach w pierwszym rozliczeniu zapłaciliśmy 43 000 zł, 26 000 zł zapłaciliśmy za audyt i obsługę wniosku, 10 000 zł zapłaciliśmy za organy i to jeszcze nie jest wszystko. To tak z grubsza, byście mieli Kochani świadomość o naszych parafialnych wydatkach. Bardzo proszę o zrozumienie i nie sianie zamętu, bo to co robimy jest naszą wspólną sprawą.

8.       W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

9.       W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. Minimalna cena 5 zł.

10.   Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła: Anonimowo: z ul. Skalbmierskiej 100 zł, z Niewiatrowic 100 zł, z Pierocic 200 zł, Państwo Grzybowie z Jakubowic 100 zł, Państwo Kowalscy z ul. Piłsudskiego 200 zł.

11.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów: i wiele innych. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

12.   Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Jakubowic z domów od nr 22 do 31 oraz za ofiarę na kościół 395 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Jakubowic z domów od Rodziny Rusnaków do Rodziny Przęzaków.

13.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Damian Ściebiur cywilnie związany, parafia tutejsza i Aleksandra Patrycja Tlałka cywilnie związana, parafia tutejsza zapowiedź pierwsza.

14.   W tym tygodniu wspominamy:

Ø  we wtorek 3 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Ø  w sobotę 7 grudnia wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Ø  w niedzielę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

15.   Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.