Komunikat !!! – 25 marca 2020 r.

„W ucisku wzywałem Pana, Pan mnie wysłuchał i na wolność wyprowadził. (…) Prawica Pańska moc okazała, prawica Pana wzniesiona wysoko, prawica Pańska moc okazała. Nie umrę, ale żyć będę i głosić dzieła Pana. Ciężko mnie Pan ukarał, ale na śmierć nie wydał”. Ps 118 

Moi Kochani, trzeba nam z wielkim spokojem i nadzieją spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Paniką niczego nie zbudujemy, a co najwyżej możemy zaszkodzić sobie, albo innym. Zaufajmy ze wszystkich sił Bożej Opatrzności, Która nigdy się nie myli w swych zrządzeniach. Nasza ufność niech się wyraża w pokornej modlitwie w zaciszu naszych domów i mieszkań. Zachęcamy do modlitwy Różańcowej, do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, Litanii do św. Józefa, Litanii do Wszystkich Świętych i innych modlitw. Warto podjąć również post o chlebie i wodzie. Kiedy Apostołowie nie mogli sobie poradzić z wypędzeniem złego ducha Pan Jezus ich upomniał, że ten rodzaj złych duchów można wypędzić modlitwą i postem. Kochani nie poddajemy się, ale szturmujemy niebo.