Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII niedziela zwykła 2019

1.       Przeżywamy dwudziestą ósmą niedzielę zwykłą jako XIX Dzień Papieski. Darem do puszek wesprzemy zdolną młodzież dokładając w ten sposób swoją cegiełkę do pomnika św. Jana Pawła II. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji misji. Udzielimy również materialnego wsparcia składając ofiary na tacę. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. dr Marcina Rokitę, Ekonoma naszej diecezji. Również w przyszłą niedzielę liczenie wiernych. Bardzo prosimy o dobrą frekwencję 🙂

2.       W tym tygodniu spotkamy się z Różami Różańcowymi w następujących miejscowościach: w poniedziałek o 18.30 w Jazdowicach, w środę o 18.30 w Chmielowie i Niewiatrowicach; w piątek o 18.30 w Jakubowicach.

3.       18 października organizujemy wyjazd do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Chcemy o 15.00 uczestniczyć w Drodze Krzyżowej do miejsca jej męczeństwa, a później w Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 17.00. Wyjazd 18 października w piątek o godz. 13.00. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

4.       Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać kartki na wypominki. W kwestii wypominek nic się nie zmienia. Wpisujemy imiona i nazwiska osób zmarłych (najlepiej w mianowniku) i zaznaczamy godzinę, przed którą chcemy polecać zmarłych bliskich naszemu sercu.

6.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

7.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

8.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Skórów do Rodziny Wnęków oraz za ofiarę na kościół. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Chmielowa od Rodziny Gręboszów do Rodziny Skórów.

9.       W tym tygodniu wspominamy:

Ø  we wtorek 15 października wspomnienie obowiązkowe, św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Ø  w środę 16 października wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Śląskiej

Ø  w czwartek 17 października wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Ø  w piątek 18 października święto św. Łukasza, Ewangelisty

10.   Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia. Szczególne życzenia składamy Nauczycielom z okazji święta Edukacji Narodowej.